Lean & Tradition
A Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. a világ legnagyobb porcelánmanufaktúrájaként, a hagyományok tisztelőjeként és kézműves porcelángyártóként, nyereséges vállalkozásként működik. Herend a tradíció és innováció egyensúlyát valósítja meg, működési modelljében a lean szemlélet alapelvei is meghatározóak.
A luxust, minőséget és egyediséget is képviselő vállalat vezetői nyitottak a megszerzett tapasztalatok megosztására – ennek köszönhető, hogy a Budapest Lean Coffee tagjai közül már többünknek volt alkalmunk a kivételes gyárlátogatásra. Legutóbb Ladosinszki István és Gellért Péter vett részt egy szakmai gyárlátogatáson melynek tapasztalatait és tanulságait megosztották a csapattal.
A sok színes és érdekes információ mellett sokat hallhattunk az érték mentén történő gondolkodásról, a tudásmegosztásról, a minőségtudatot erősítő tevékenységekről. Összegezve elmondható, hogy a vállalatnál a lean (szerencsére) nem eszközök sokaságában van jelen, a lean gondolkodás sokkal inkább az alábbiakban tettenérhető: személetváltás, együttgondolkodás, a tanulás/tapasztalás során megtett úton szerzett sikerek és kudarcok tanulságainak továbbgondolása…Köszönet az előadásért Istvánnak és Péternek, aki teheti látogassa meg ezt a kívételes gyárat!
A warm up témánk után szavazás következett, melyből a problémák vizualizálását és hatékonyabb feldolgozását segítő cédulázási téma nyerte el a többség érdeklődését. A hosszú szakmai “vita” után abban egyetértett a csapat, hogy a problémák fizikai helyének megjelölése és a megoldási folyamat nyomonkövetése nagy segítség mind a vezetés, mind a munkatársak számára. A problémák íly módon történő vizualizálása látványos, külső (szakértő) szem számára pedig egy őszinte és a problémákat nyiltan vállaló, megoldás központú vállalat benyomását kelti. A Duál kártya használata a vezetés számára jelenthet hatékonyabb megoldást és időmenedzment szempontjából segítshet.
Köszönjük mindenkinek az aktív részvételt, novemberben 2.-án találkozunk!
BLC Team